úterý 5. února 2013

(před) Valentýnská smršť


Taky se to na vás odevšad valí ? "Nenápadně" z rádia, při brouzdání na webu, nepozorovaně vyskočí z oblíbeného časopisu a ani na ulici vaši mysl nenechá na pokoji ?

Správný muž, takzvaný Mr Big, sice nepotřebuje důvod na koupi dárku neboť si je vědom, že si něco na sebe-do sebe-k sobě zasloužíme permanentně :-) Ale co už, když si to doba žádá, o pádný důvod k shoppingu navíc !

Nápadům a kreativitě se meze nekladou, ale i takové klasické valentýnské trio jakým jsou srdce-čokoláda-květina se dá oprášit a opatřit puncem originality.

Když srdce, tak … zelené ;-) Mariage Frères – vyhlášená pařížská firma s obchodem s čajem a to již od 1854 – nabízí Sweetheart Tea Box. Bílý čaj je svázán do srdíček, které když ponoříte do horké vody se otevřou, vypustí řetízek z jasmínových kvítků a nechají "rozkvést" růžičku. Delikátní chuť, jasmínová vůně. Krásná lakovaná krabička collector.

Kvalitní čokoláda je vždy vítaná (tedy až na pár zářných vyjímek které čokoládu nesnáší … věta "nemám ráda čokoládu" se zcela vymyká mému chápání a vždy si v duchu říkám "jak přežijou ???" :-) Hédiar – další světově profláknutá značka – si na Valentýna připravila Passionnément Marguerite. Čokoládová kopretina je z hořké čokolády 70%, okvětní lístky tvoří čokoláda bílá, plněno praliné z mandlí a lískových oříšků. Pak už jen stačí otrhávat okvětní lístky a recitovat je t´aime un peu, beaucoup, passionnément, à la folie :-)
Květina každou ženu potěší, obzvlášt ta neočekávaná. Když Valentýn tak pusa, když pusa tak Kissing ball ! Květinová koule je běžně málo vídaná kompozice, vypadá nádherně závěšená ale i jen tak položená na míse či váze. A navíc květy jako pivoňka či hortenzie usychají s grácií a zůstane vám úžasné aranžmá ze suchých květin.


A jak je to na Valentýna u vás ? Slavíte nebo vás nechává v klidu ? Rozmisťujete wishing list na strategických místech či máte velkolepá překvapení ? 
  
_____________________


6 komentářů:

 1. Nádhera, tak nejvíc bych chtěla k Valentýnu tu krásnou růžovou krabičku a ty srdíčkové čaje :-)) ...jsem zvědavá jestli vůbec něco...pa Jana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já taky :-) Nechejme se překvapit.
   Navíc pink collector krabička by se ti pak hodila na pracovní stůl ;-)

   Vymazat
 2. Ještě jednou díky za komentář na mém blogu, jen jsem chtěla dodat, že jsem tady na Anýzovce taky už v minulosti byla - znám to tady od sklizně fíků dozadu :-) No a chodit sem budu samozřejmě teď pravidelně, protože Provence je po Paříži další moje láska :-)
  Hana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to mě moc těší, Hanko :-)
   Já zase budu chodit na návštěvy k tobě do Paříže neboť ta zůstala má srdcová záležitost a moc ráda se tam vracím ;-)
   Zdena

   Vymazat
 3. Mě by potěšila ta květinová koule, je úžásná...No, nechám se také překvapit a říkám jako Jana... jestli vůbec něco :) Monika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta mě taky nadchla, včetně křišťálového závěsu. Když nebude, si ji vyrobím ;-) Ale doufám že něco bude !!! :-D
   Zdena

   Vymazat

Tento dialog je pro mne provensálským kořením - dodá blogu chuť a šťávu ;-)

PS: pokud nejste blogo-webo nadšenci, můžete komentovat pod rubrikou "Anonymní". Palec zde ovšem neotisknete, vaše jméno či pseudonym ano ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...